"Αποδεχομαι αλλά δεν ανεχομαι"...μια μαγική φράση που μου είχε μεταφέρει μια κοπελα που συμμετειχε σε ενα σεμινάριο μου κ απο τοτε την επαναλαμβάνω κ την μεταφέρω κι εγω!
Δεν μπορούμε κ ουτε θέλουμε να αλλαξουμε τον άλλον κ τον αποδεχόμαστε ανευ όρων, χωρίς αυτό να σημαίνει οτι θα πρεπει να ανεχομαστε κ την συμπεριφορά του. Τα ορια τα βάζουμε παντα στον εαυτό μας κ αποφασιζουμε τι θα κάνουμε κ τι δεν θα κανουμε! Σε αυτό μπορούμε να έχουμε τον έλεγχο! ![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb0/1.5/16/1f609.png)
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb0/1.5/16/1f609.png)